O poranku u Tygrzyka w okolicach wody

Woda, w naszych ogrodach latem  zawsze budzi miłe uczucie  rześkości i daje poczucie podwójnego spokoju.  To doskonały czas aby sprawdzić zdrowie i kondycję naszych kolorowych rybek. Tylko się zbliżę do brzegu oczka, a cała ferajna domaga się posiłku.

 

Ich szybkość reakcji przy łapaniu pływającego pokarmu, to nie tylko sprawa głodu, to przede wszystkim dobre zdrowie i kondycja ryb. Zasada karmienia jest taka, że pokarm podany rybkom powinien zniknąć w ciągu 10 minut. To znak , że wszystko z naszymi rybkami jest dobrze. Pokarm nie powinien pływać dłużej , potem staje się  potencjalnym źródłem  zanieczyszczenia wody-nie może gnić . Dobrze też karmić ryby pokarmem o różnym kalibrze, tak aby te mniejsze mogły łatwo pochwycić pływającą karmę.

śniadanie

Nam pozostaje tylko się rozkoszować obserwowaniem wodnego życia.

Ale nie wszystkim to odpowiada, nie którzy o poranku koniecznie musza odbyć patrol po ogrodzie. Mała obserwacja, a potem odwiedzenie ciemnych i mokrych zakątków ogrodu. Niewielki rozmiar to atut Dyzia-wszędzie się wciśnie,bo  wszystko musi być sprawdzone.

 

Ktoś inny ma już dość tych porannych spacerów o tej porze, Lamia wybiera ogrzane przez słońce schody.

A nam pozostaje w spokoju oglądać wodne okolice i  poranne kąpiele wróbli, czy inne ciekawe odwiedziny- nie zawsze dające się uwiecznić.

Na pierwszym planie liliowiec odm Double Dream

O tej porze nowych kolorów nabierają też , dopiero co spotkane kwiaty w  Ogrodzie Tygrzyka. Właśnie rozkwitł pierwszy bukiet na złotej katalpie – ale to delikatność !

kwiat katalpy odm Aurea

Nie można też nie podziwiać stanowiska rozwarów, czy pierwszy raz kwitnących w ogrodzie Tygrzyka, zjawiskowo wybarwiających się jeżówek.

Rozwar

 

Jeżówki – Elu,dziękuje za ten widok

 

 

 

 

 

 

 

A na koniec , za nim usiądziemy na dłużej na ławce nad wodą , koniecznie przyjrzyjmy się arcydziełu natury- tygrysówce pawiej. Tigridia pavonia ładnie brzmi i ładnie wygląda.

Tygrysówka pawia

Poranne pozdrowienia z okolic wody, Tygrzyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *