Prezent tylko dla cierpliwych

Kilka miesięcy temu na parapecie u Tygrzyka  zakwitł „jeż”, a dokładnie Echinopsis Eyriesa-kaktus z Ameryki Południowej. Jak to jest w zwyczaju kaktusów, pokaz trwał raptem  24 godziny, ale nawet dla tych paru godzin warto było czekać na to co poniżej.

Co ciekawe najpierw zakwitł jeden kwiat, a po 2-3 tygodniach cała trójka.

kumulacja

pierwszy kwiat

I po wszystkim

Echinopsis z bliska

 

I tu mam propozycję, chciałbym rozdać widoczne poniżej młode pokolenie tym osobom, których cechuje wyjątkowa cierpliwość do roślin – no i lubią kaktusy.


 

Te zdjęcia zrobiłem 8 lutego, odczekałem z ofertą aż miną mrozy, aby temperatura na zewnątrz była bezpieczna dla wędujących kaktusów. Do przekazania mam 10 dorodnych Echinopsisów, o wiadomym kształcie i kolorze przyszłych kwiatów. Nie są ukorzenione, ale to nie problem, wystarczy je posadzić w podłoże piaskowe dla kaktusów i po sprawie.

Proszę mi wierzyć, to propozycja tylko dla cierpliwych, nie mam pojęcia kiedy u kogoś zakwitnie przesłany kaktus-to loteria. Ale nawet nie kwitnący Echinopsis Eyriesa  wygląda imponująco- idealna roślina dla zapominalskich.

Zasada przekazania jest prosta- wysyłam do pierwszych dziesięciu osób, które wyślą do mnie informację, że mają ochotę czekać na kwitnienie i pokryją koszt przesyłki(maleńka paczka od 1 lutego pocztą 13 zł ).List odpada dlatego,że są za grubiutkie i kolczaste i uległyby  uszkodzeniu.

 Pozostałe informacje na priv.

Pozdrawiam Tygrzyk.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Giełda i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Prezent tylko dla cierpliwych

 1. brygida pisze:

  witam.Mam ochotę czekać na kwitnienie i pokryję koszt przesyłki.
  mam u siebie tez kwitnace uratowane ze smietnika ktos wyrzucil :)ale kwitly w lato
  pozdrawiam serdecznie brygida

  • Tygrzyk pisze:

   Ciesze się bardzo, już myślałem,że nie ma ludzi cierpliwych-uf przywróciłaś mi wiarę. Ile chcesz sztuk?
   I jeszcze jedna ważna sprawa,wysyłam rośliny zawsze w poniedziałki i wtorki ,aby uniknąć sytuacji utknięcia żywej przesyłki,gdzieś na poczcie. Proszę podać adres na jaki wysłać kwiaty i przelać na rachunek Nr 89 1140 2004 0000 3902 7554 4086
   kwotę 13 zł .Pozdrawiam Janek zwany Tygrzykiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *