Styczniowy widok z okna

Nie, nie to nie żadne zamiecie czy zawieje śnieżne są widokiem z naszego okna w 2017 roku, to nasze kolorowe ptaki, które pozostały nam dla towarzystwa w ten zimowy czas. Jeśli zaprzyjaźnimy się z naszymi skrzydlatymi przyjaciółmi, zaczną nam pozować i głęboko patrzeć  w oczy. I to spotkało mnie właśnie wczoraj.

 

Sikorka modra, jej wzrok mówi wszystko.

Sikorka bogatka, chyba daje mi do zrozumienia, że i ona mnie widzi.

Tak się zawsze skład, że na ptasie przedstawienie nie zawsze jesteśmy przygotowani sprzętowo, tym razem miałem szczęście- byłem. Ich zaufanie do mnie zaskoczyło mnie zupełnie, traktowały mnie jak powietrze. Sikorki, bo to one są modelkami tej sesji fotograficznej, zajęły się tym co najważniejsze dla nich w te mroźne dni – pokarmem.

 

 

 

Te małe śliczne ptaszki są jak żółte bombki przeskakujące z gałązki na gałązkę, a ich życiowy wigor jest do pozazdroszczenia.To oczywiście nie przypadek, że zjawiły się tak licznie na uczcie. Znają nasze ptasie stołówki, która są czynna od października do marca. Głównym menu dla sikorek jest słonecznik, ziarna dyni, rozłupane orzechy włoskie i kulki tłuszczowe z wymienionymi ziarnami.Unikam słoniny, z uwagi na szybkie jełczenie, możemy więcej zaszkodzić niż pomóc. Proszę uważać.

Pamiętajmy słoninę podajemy tylko przy temperaturze ujemnej.

 

 

 

Wodopój w Ogrodzie Tygrzyka, też jest oczywiście czynny, korzystają i duzi, i mali.

 

Pamiętajmy o naszych Śpiewakach,  pomóżmy im przetrwać czas zimy.                                   Pozdrawiam z zimowego Ogrodu Tygrzyka, ptakolub Janek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ptaki i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Styczniowy widok z okna

  1. Kasiula pisze:

    Ja daje tylko zimą słoninę jak nie ma plusów a ziarno sypie jak spad śnieg,,,, kocham je podglądać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *