Jeszcze zdążysz posadzić

Tegoroczna pogoda jest tak zwariowana,  można jeszcze posadzić cebulki  krokusów, aby na pewno nie przeoczyć wiosny.  I nie żałujcie czasu i mamony, im więcej posadzicie tych niepozornych cebulek, tym większa będzie wasza radość wiosną . Pewnie już u was rosną, ale czy na pewno dostatecznie dużo? To kwiaty wiosennej chwili, nieskomplikowane, nie wymagające, a tak dzielnie walczą z ustępującą zimą- sam optymizm.

 

Popatrzcie, czy warto?

 

Można sadzić na trawnikach,w zapomnianych przez świat zakątkach ogrodu,ważne by miały słońce, odrobinę  próchnicy i co ważne nie za dużo wilgoci. Zastoiska wodne to dla krokusów śmierć- zgniją, jeśli nie w pierwszym roku to w kolejnym,wszystko zależy od natężenia wiosennych deszczów.

A szkoda by było takich widoczków.

 

A te nie typowe w Ogrodzie Tygrzyka, to moje ulubione-  odm Błękitna muszla i Santa Claus.

 

odm Aduance

 odm Błękitna muszla

 

Jeśli chcemy, aby posadzone krokusy nie były tylko jednorocznym spektaklem, pozwólmy im rosnąć po przekwitnięciu; trawniki  kosić z opóźnieniem, a na rabatach nie ścinać ich wąskich listków, aż zupełnie nie zaschną.

Ofertę sprzedaży znajdziecie i to z dużym rabatem, należy się spieszyć przed zastygnięciem ziemi. Pozdrawiam z Ogrodu Tygrzyka, Janek.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Jesień, Ogród kwiatowy i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Jeszcze zdążysz posadzić

  1. Kasiula pisze:

    przecudowne, uwielbiam gdy mi się budzą w ogrodzie, POZDRAWIAM CIEPLUTKO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *