Początki ogrodnicze inne niż zwykle

To już!!!

Witam serdecznie wszystkich przymierzających się  do spacerów i rozmów w Ogrodzie Tygrzyka. Miejsca wystarczy dla wszystkich i oby tylko rozmówców nie zabrakło. Jest to ogród przydomowy o powierzchni 2222 m2, o nasadzeniach 12 letnich. Dominują kwiaty, gatunków i odmian nie zliczę. Liczne krzewy i drzewa stanowią zaporę dla wiatrów, a jednocześnie tworzą kolorowe tło, są także źródłem smacznych, dojrzałych owoców. Rośliny posadzone są własnoręcznie, skatalogowane, sfotografowane i pielęgnowane, a po zakwitnięciu podziwiane wspólnie z Pokrewną Duszą. Ogród ewoluuje, a ja tylko wprowadzam drobne korekty estetyczne.  Całe życie tego bloga opierać się będzie na wydarzeniach z tego  właśnie miejsca, ktoś pomyśli – nuda. Nic bardziej mylnego! Ogród bylinowy, ogród skalny wtopiony w oczka wodne, małe rosarium, zielnik, mały sad i szklarenka z winogronami, to bogactwo tematów i problemów do poruszenia i do rozwiązania – a jak wiemy wszyscy -„kto pyta, nie błądzi”.

Jak wspomniałem w zapowiedzi, jestem pasjonatem kwiatów, pielęgnuje je od 5 roku życia, tyle pamiętam. Pewnych, rzeczy nie da się nauczyć. Trzeba je czuć i doświadczać, śmiem twierdzić, że posiadam tą umiejętność. Postanowiłem podzielić się moją wiedzą i doświadczeniem w dbaniu o nasze piękne kwiaty i kolorowe otoczenie.                                     Będę umieszczał  na blogu pewne sprawdzone wskazówki i rady, które nie zawsze są skomplikowanymi zabiegami.  Dla ułatwienia kontaktów i rozmów przedstawię się. Jestem Janek, blogowy Tygrzyk. Nie jestem tak pięknie paskowany jak ten śliczny pajączek, żyjący w moim ogrodzie, ale za to jestem facetem z pasją.

Pozdrawiam serdecznie, Tygrzyk.

Ps. Dziękuję wszystkim z Was, którzy polubiliście coś czego, tak naprawdę nie znaliście.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Początki ogrodnicze inne niż zwykle

  1. Lila pisze:

    Nowina!Nie wiedziałam,że Tygrzyk to pająk!Jest bardzo podobny do Ciebie nie tylko z Twojego opisu ale tez z zarzucania sieci wśród wielbicieli ogrodów:)))))

    • Tygrzyk pisze:

      Tygrzyk ma jedna cech, z która się utorzsamiam – to dbałość o dom -jeśli się dobrze przyjrzysz fotografii ,to jest tuż za nim. A sieci ! nie zarzucam ,raczek blokuje nią prywatność i święty spokój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *